Zákaznícka linka +421 948 889 889Servisné oddelenie +421 908 055 513

Osvetlenie bazéna: Ako ho vybrať?

Láka vás predstava domáceho kúpania počas dlhých letných večerov a nocí? S vhodne zvoleným osvetlením si môžete váš bazén bez problémov užívať aj po zotmení. To však nie je všetko! Pomocou farebných efektov si v ňom dokážete vytvoriť tú správnu atmosféru pre zábavnú párty s priateľmi alebo večernú romantiku vo dvojici. A to už stojí za zamyslenie, čo poviete?

Kúpanie počas dňa vám nestačilo alebo ste natoľko pracovne vyťažení, že si na plávanie v bazéne nájdete čas až večer? Riešením je kúpa bazénových svietidiel, ktoré vám umožnia príjemné a zároveň bezpečné plávanie v ktorúkoľvek dennú či nočnú dobu. Čo je však najlepšie, môžete si užívať aj večerný vodný relax pod letnou hviezdnou oblohou.

Buď svetlo - ale kde?

Dôležitou otázkou je umiestnenie svetiel. Základným predpokladom bezpečného večerného kúpania je osvetlenie vnútorného priestoru bazéna a jeho vodnej hladiny. K tomu vám najlepšie poslúžia zabudované podvodné svietidlá v kombinácii s plávajúcim svetlom na batérie alebo na solárnu energiu. Osvetlené by však malo byť aj okolie bazéna, najlepšie na to slúžia menšie vonkajšie svietidlá. Tie je najvhodnejšie umiestniť v pravidelných intervaloch pozdĺž obvodu bazéna tak, aby vás pri plávaní neoslňovali. Nezabúdajte ani na výrazné osvetlenie schodov do bazéna a prístupovej cesty z domu. Pozdĺž nej môžete okrem klasických dekoračných záhradných svetiel nainštalovať aj nájazdové svietidlá zasadené do zeme alebo moderný vodeodolný LED pásik.

Bezpečnosť v hlavnej úlohe

Nevyhnutnou vlastnosťou bazénového osvetlenia je jeho vysoká odolnosť proti vlhkosti a bazénovej aj dažďovej vode. Vyberajte si preto len svietidlá s vysokým stupňom takzvaného IP krytia, ktoré sú vhodné pre dlhodobý priamy kontakt s vodou. Kým svietidlá s krytím IP 44 môžete bez obáv používať v prostredí so striekajúcou vodou, podvodné modely musia byť vybavené krytím IP 68, ktoré zaručuje ich bezpečnú prevádzku aj pri nepretržitom ponorení.

Pozor! Vyhnite sa všetkým interiérovým svetlám aj nekvalitným vonkajším modelom, u ktorých výrobca stupeň IP krytia vôbec neuvádza!

Využite výhody úsporného bazénového LED osvetlenia

Namiesto zastaraných halogénových svietidiel sú dnes najrozšírenejším typom zabudovaného bazénového osvetlenia podvodné bodové LED svetlá, inštalované na dno alebo na steny bazéna. Napriek ich názvu nečakajte žiaden podvod, ale intenzívne osvetlenie s dlhou životnosťou a nízkou spotrebou energie. Niektoré modely ponúkajú aj možnosť inštalácie farebných krytiek, s ktorými na vodnej hladine ľahko vytvoríte rôznofarebné efekty. Kým výmenu žiarovky podvodného svietidla ľahko zvládnete sami, k montáži zabudovaného osvetlenia je nutné zavolať kvalifikovaného elektrikára. A koľko LED svetiel budete potrebovať? Pri bazéne bežných rozmerov vám stačí umiestniť dve až tri bodové LED svietidlá na každú z jeho dlhších stien. Napriek tomu, že podvodné svetlá sa dajú nainštalovať aj do existujúceho bazéna, lepšie je myslieť na ich montáž už pri jeho výstavbe.

Navoďte si neopakovateľnú atmosféru s plávajúcimi svetlami do bazéna

Moderným trendom bazénového osvetlenia sú farebné plávajúce svietidlá v tvare kocky či gule. Dajú sa umiestniť aj na terasu alebo kamkoľvek do záhrady, prípadne do exteriéru domu. Ich použitie je vďaka dotykovému senzoru alebo diaľkovému ovládaniu mimoriadne jednoduché. Ľahko si vyberiete farbu osvetlenia a môžete ho tak dokonale prispôsobiť vašej nálade i požadovanej atmosfére na záhrade či pri bazéne. A ako fungujú? Jednoduchšie modely sú na batérie, no existujú aj modely na slnečnú energiu alebo so zabudovaným akumulátorom pre indukčné či kontaktné nabíjanie.

Vyskúšajte solárne svetlo do bazéna alebo moderný LED pásik

Aj pri výbere bazénového osvetlenia môžete ísť s dobou a zvoliť šikovné riešenie, ktoré bude šetrné nielen k prírode, ale aj k vašej peňaženke. Prevádzka plávajúcich svetiel "poháňaných" slnečnou energiou vás nestojí ani korunu, no ľahko a efektívne s nimi nasvietite hladinu bazéna presne podľa vašich predstáv. Úsporný LED pásik sa vďaka svojmu minimalistickému dizajnu dobre vyníma najmä pri moderne riešených záhradách a domoch. Využiť ho môžete nielen pri osvetlení hrán bazéna alebo schodov do vody, ale aj na zvýraznenie prístupovej cesty, čo je veľmi efektné riešenie.

Užite si kúpanie bez ohľadu na čas

Vďaka vhodne zvolenému osvetleniu na hodinky rozhodne pozerať nemusíte. Zabudnite na čas a užite si odpočinok alebo párty pri bazéne naozaj naplno - pokojne aj celú noc!

Späť k článkom

Referencie

Simona Krainová

Simona Krainová modelka “Díky ALBIXONU máme moře doma!!! Děkuji za skvělý servis a péči.”

Kúpil u nás:

Bazén prelivový obdĺžnik
Zastrešenie Casablanca flat

Profesia: modelka

Simona Krainová je svetovo známou modelkou, ktorej tvár preslávili tituly takých prestížnych časopisov, ako je americký a francúzsky Elle, Marie Claire, L'Oficiel, Madame Figaro, Biba, Cosmopolitan alebo Maxim. Magazín Stuff ju navyše v roku 2001 uviedol medzi 50 naj sexi ženami sveta. Spolupracovala s fotografmi veľkých mien. Stala sa tvárou kozmetických značiek Biotherm a L'Oreal a predvádzala pre módnych návrhárov ako je Yves Saint Laurent, Thierry Mugler, MAX MARA, Claude Montana či Castelbalzac. Na slovenskom trhu sa stala múzou takých návrhárov ako je Osmany Laffita, Blanka Matragi alebo Beáta Rajská. Svoje nadanie však uplatnila aj ako moderátorka a herečka. Pre moderovanie svojich relácií si ju vybrali napríklad medzinárodné televízie Fashion TV a American entertainment.

07.08.2019
Ota Jirák

Ota Jirák komik “ALBIXON to je on, mého srdca šampion!!!”

Kúpil u nás:

Bazén skimmerový ovál
Zastrešenie Monaco future

Profesia: komik a zabávač

Ota Jirák je nielen známy komik a zabávač, ale je predovšetkým vynikajúci dabingový herec, a preto jeho hlas nachádza široké uplatnenie v najrôznejších rozprávkach a detských reláciách. Nahovoril, napríklad, postavu mimozemšťana Alfa v rovnomennom americkom rodinnom seriály. Dvadsať rokov je spojený s populárnou postavičkou Hele z detskej relácie Studio Kamarád a jeho neskorších úpravách. Vo filme DOBA ĽADOVÁ na divákov prehovoril ako mamut, daboval taktiež seriál Medvedík Pú. Potom, ako vyštudoval bábkoherectvo, ktorým sa taktiež na začiatku svojej kariéry živil, pôsobil od roku 1980 do roku 1985 v štúdiu GAG Borisa Hybnera. Dvakrát hral v Prozatimním divadle Františka Ringo Čecha, na začiatku 90. rokov hosťoval v Divadle Semafor a od roku 2003 je v angažmán v Mestskom divadle v Mladej Boleslavi.

07.08.2019
Tomáš Pöpperle

Tomáš Pöpperle hokejista “ALBIXON...tak určitě!!!”

Kúpil u nás:

Bazén skimmerový ovál
Zastrešenie Monaco Futur

Profesia: hokejista

Tomáš Pöpperle začínal ako malý chlapec najprv s futbalom. Až postupom času sa presunul na ľad a postavil sa do hokejovej bránky. Vo svojej kariére bránil hokejové bránky tímov z NHL, KHL aj českej extraligy alebo reprezentácie. V súčasnosti hrá za HC Sparta Praha.

07.08.2019
Taťána Kovaříková

Taťána Kovaříková módna návrhárka “ALBIXON je nejlepší!”

Kúpil u nás:

Bazény vypláštené ťažkou fóliou

Profesia: módna návrhárka

Taťána Kovaříková je popredná česká módna návrhárka, ktorá má od roku 1995 svoju vlastnú značku TATIANA. Jej modely zahŕňajú nielen oblečenie na denné nosenie, ale aj večerné róby a svadobné šaty. Medzi jej zákazníčky patrí napríklad Helena Vondráčková, Monika Absolonová, Hana Zagorová a mnoho ďalších. Navyše sa podieľala aj na divadelných hrách alebo televíznej a filmovej tvorbe ako kostýmová výtvarníčka./

07.08.2019
Zorka a Míra Hejdovi

Zorka a Míra Hejdovi moderátorka, moderátor

Kúpil u nás:

Bazén skimmerový obdĺžnik
Casablanca Infinity

Profesia: moderátorka, moderátor

Míra Hejda je známy rozhlasový a televízny moderátor. Niekoľko rokov úspešne moderuje na rádiu Kiss Proton, spolupracuje s TV Óčko, kam dodáva vlastnú reláciu "Limuzína s Mírou Hejdou", kde sa mu za tri roky vystriedalo viac ako 150 českých a slovenských osobností. S jeho ženou Zorkou ho môžete vídať každý týždeň vo Raňajkách s Novou. Je tvárou značky Reporter, produkuje reláciu o testovaní áut Autocentral a poznať ho môžete aj ako moderátora relácie Vyvolení Noví hrdinovia z roku 2007 na TV Prima.

Zorka Hejdová je známa predovšetkým ako moderátorka Raňajky s Novou a Superstar. Počuť ju však môžete aj na Európe 2 v reláciách Maxximum muziky a Víkendovej rannej show. Okrem toho je tiež tvárou značky Reporter, venuje sa modelingu a často moderuje súkromné i firemné akcie.

07.08.2019
Pavilón BOGNER

Pavilón BOGNER

Kúpili u nás:

Atypické zastrešenia

 

Špindlerův Mlýn patrí medzi najobľúbenejšie horské strediská Českej republiky. Jeho krásy si môžete vychutnávať nielen s lyžami či turistickými topánkami na nohách, ale taktiež so šálkou kávy v ruke za každého počasia a v ktoromkoľvek ročnom období. To vám umožní atypické zastrešenie vonkajšej terasy pavilónu BOGNER. V pavilóne BOGNER je možné navštíviť prostredie príjemnej kaviarne, kde len s ťažkosťami odoláte lahodnej káve s čerstvou tortou, či pizzerii, kde vám ponúknu pizzu z tých najlepších surovín, alebo predajňu s lyžiarskym a módnym oblečením, v ktorej v letných mesiacoch môžete nakúpiť značkové oblečenie za outletové ceny.

Zastrešenie sa montovalo v decembri 2009 pred návštevou prezidenta V. Klausa a vtedajšieho predsedu vlády Jana Fischera v lyžiarskom stredisku. Pod uvedeným zastrešením došlo k neformálnej schôdzke týchto najvyšších predstaviteľov štátu.

Zastrešenie je riešené ako 4-modulové zastrešenie s možnosťou parkovania všetkých modulov mimo priestoru letnej terasy. Spôsob zastrešenia terasy umožňuje jej celoročné využitie na odpočinkové posedenie bez vplyvu klimatických podmienok. V zimnom období je pod zastrešením regulovaná teplota pomocou plynového mobilného vykurovania. Na uvedenom zastrešení bolo použité originálne technické riešenie systému umiestnenia pojazdu na stene domu pri jednotlivých segmentoch zastrešenia oproti obvyklým spôsobom. Povrchová úprava konštrukcie bola vyhotovená v imitácii dreva. Boli použité nosné profily s rozmerom 70 x 50 mm.

07.08.2019
Daniel Kolář

Daniel Kolář futbalista “Děkuji za rychlou a kvalitní spolupráci s ALBIXONEM. Koupání si nemůžeme vynachválit jak my, tak naši přátelé!”

Kúpil u nás:

Bazén skimmerový obdĺžnik
Casablanca Infinity

Profesia: futbalista

Daniel Kolář sa narodil 27. októbra 1985 a s futbalom začal v SK Roztoky, odkiaľ v roku 1997 odišiel do pražskej Sparty. V sezóne 2006/07 sa stal členom základnej jedenástky Sparty a podieľal sa na zisku titulu v Gambrinus lige. V roku 2014 taktiež zvíťazil v českej ankete Futbalista roku v kategórii Talent roku.

Na konci septembra 2008 prestúpil do západočeského klubu FC Viktoria Plzeň, kde sa podieľal na zisku štyroch titulov, pohára i superpohára. V úvode sezóny 2016/2017 sa tento reprezentačný stredopoliar rozhodol zmeniť pôsobisko a zamieril do tureckého Gaziantepspor, kde si vyskúšal svoje prvé zahraničné angažmán.

07.08.2019
Tomáš Zápotočný

Tomáš Zápotočný futbalista “Spolupráce s Albixonem byla skvělá, koupání je ještě lepší!.”

Kúpil u nás:

Bazén skimmerový obdĺžnik
Monaco future

Profesia: futbalista

Tomáš Zápotočný sa narodil 13. 9. 1980 v Příbrami, kde taktiež začal svoju kariéru profesionálneho futbalistu. Výraznejších úspechov sa ale dočkal až v drese Slovanu Liberec, ktorý ako kapitán doviedol k majstrovskému titulu. Za sebou má taktiež zahraničný angažmán v Udinese, Besiktasi a Bursaspore. Po niekoľkých rokoch v zahraničí sa vrátil späť do Čiech, kde obliekol dres pražskej Sparty a následne Příbrami. V sezóne 2016/2017 prestúpil do druholigového Baníka Ostrava.

07.08.2019
Dagmar Patrasová a Felix Slováček

Dagmar Patrasová a Felix Slováček herečka a muzikant “Děláte nám léta radost!. Děkujeme :) ”

Kúpil u nás:

Bazén skimmerový obdĺžnik
Zastrešenie Klasik

Profesia: herečka a muzikant

Dagmar Patrasová známa medzi deťmi predovšetkým ako Dáda sa narodila do umeleckej rodiny. V priebehu štúdia na konzervatóriu bola na základe konkurzu prijatá Jiřím Suchým do divadla Semafor do stáleho angažmán, kde pôsobila 17 rokov. V osemdesiatych rokoch natočila album Pasu, pasu, písničky a to urobilo z herečky speváčku pesničiek pre deti a týmto smerom sa začala uberať celá jej ďalšia umelecká cesta. Moderovala vysielanie Štúdio Kamarát, neskôr Kuřátka alebo Kouzelnou školku. S Dádou sa neodmysliteľne spája dážďovka Júlia. V súčasnej dobe vydáva vlastný časopis DÁDA, moderuje svoju reláciu na ČT s názvom Raníček s Dádou a hrá autorské predstavenia pre deti po celej Českej republike.

Felix Slováček, absolvent kroměřížskeho konzervatória a Janáčkovy akademie múzických umění v Brně, predstavuje na českej hudobnej scéne špičku medzi hráčmi na klarinet a saxofón. Do jeho stáleho repertoáru patria diela z oblasti klasickej hudby, ako aj džezu a popu. Ako sólový hráč získal už mnoho cien na medzinárodných súťažiach. Svoju hudobnú mnohostrannosť vždy preukazoval taktiež ako skladateľ a od roku 1983 ako šéfdirigent Big Bandu Felixe Slováčka. Bol členom mnohých orchestrov ako napr. Orchestra Karla Vlacha a vystupoval s radom ďalších. Pravidelne sa objavoval taktiež v programoch stálice českého popu Karla Gotta. Na svojom konte má Felix Slováček viac než 500 nahraných titulov a takmer dva milióny predaných zvukových nosičov.

07.08.2019
Na úvod

Copyright © 1998 - 2022 BAZENOVYSPECIALISTA s.r.o.

Objednať si bazénového špecialistu domov.

bazenovyspecialista.sk
bazenovyspecialista.sk

Táto stránka používa nevyhnutné cookies. Svoj súhlas s použitím cookies na analytické účely udelíte kliknutím na „Súhlasím“. Ak s použitím cookies nesúhlasíte, kliknite na „Nesúhlasím“.