Zákaznícka linka +421 948 889 889Servisné oddelenie +421 908 055 513

Hry do bazéna: 5 tipov, ako si užiť leto plné zábavy

5 tipov na najlepšie vodné hry pre deti: Užite si v bazéne leto plné zábavy!

Zábava v bazéne

Bazén je tým najlepším letným ihriskom pre všetky deti od batoliat až po zdatných plavcov. Inšpirujte sa našimi tipmi na jednoduché hry a zábavné súťaže, ktorými svojim deťom spestríte ich najobľúbenejšie obdobie v roku - kúpaciu sezónu v bazéne!

Pri vodných hrách si deti užijú veľa zábavy a navyše si jednoduchým spôsobom precvičia postreh i koordináciu, súčasne si tým zlepšia svoju fyzickú zdatnosť. V zápale hry sa s vodou rýchlo spriatelia aj tie najopatrnejšie ratolesti a možno si aj vyskúšajú nové plavecké a potápačské triky, na ktoré by inak nenašli odvahu.

1. Zábavné súťaže v nových plaveckých štýloch

Ak máte väčší bazén, usporiadajte deťom olympiádu v plávaní. Okrem tradičných plaveckých štýlov vyskúšajte aj zábavné disciplíny ako je plávanie bez použitia rúk alebo plávanie s predmetom v ruke. Okrem nafukovacích hračiek, vodných rezancov a ďalších pomôcok, ktoré deťom plávanie uľahčujú, môžete vybrať aj netradičné predmety, s ktorými bude pohyb vo vode naopak ťažší. Vyskúšajte plávanie s miskou vody či pirátskou vlajkou v ruke. Usporiadať môžete aj slalom medzi bójkami, ktoré ľahko vytvoríte napríklad z plastových fliaš, priviazaných ku kameňom či inému závažiu, ktoré bude umiesnené na dne bazéna.

2. Plávanie aj adrenalínová plavba proti prúdu

Zaobstarali ste si protiprúd? Potom môžete deťom zorganizovať plaveckú súťaž aj v malom bazéne. Stačí len merať, kto vydrží dlhšie bežať či plávať pri protiprúdových tryskách alebo pádlovať rukami na lehátku a zostať pri tom stále na rovnakom mieste. Tým, že na ovládacom paneli protiprúdu môžete regulovať silu odporu vody, náročnosť hry ľahko prispôsobíte veku aj zručnostiam jednotlivých detí.

3. Hry pod vodou pre malých potápačov a lovcov pokladov

Aj na dne malého bazéna sa môže skrývať poklad - napríklad v podobe ťažkej hračky alebo pestrofarebného kameňa. Deti - lovci pokladov - môžu súťažiť, kto skôr nájde a vyloví daný predmet, alebo kto nazbiera za určitý čas viac častí pokladu. Menej skúsení potápači sa môžu ponoriť len do menšej hĺbky a vyloviť poklad z Vašich rúk.

Ďalšiu porciu zábavy pod vodou si užijete vďaka špeciálnym odolným samolepkám, ktorými môžete spoločne s deťmi polepiť dno či steny bazéna. Potom už len stačí dať Vašim malým potápačom inštrukcie, či majú pod vodou čo najrýchlejšie doplávať k morskému koníkovi, pohladiť delfína alebo sa potopiť až ku vzácnej perle, prípadne k truhle s pirátskym pokladom na dne bazéna.

4. Pozvite kamarátov a zahrajte sa na žralokov

Chodia si k Vám často zaplávať aj kamaráti Vašich detí? Čím viac ľudí, tým viac zábavy, to platí aj pri vodných hrách. Jedno z detí sa môže hrať na žraloka a loviť pod vodou ostatné deti – ryby. O zábavu budú mať postarané nielen tí najmenší, Vy sa môžete k deťom pridať alebo sa zatiaľ venovať iným činnostiam v záhrade.

Deti hrajúce sa v bazéne

Určite Vás bude baviť aj hra na lovca kačíc, ktorý strieľa nábojmi v podobe nafukovacích alebo malých mäkkých loptičiek. Deti, ktoré predstavujú kačice, môžu zásahu uniknúť tým, že sa ponoria do vody. Fantázii sa však medze nekladú, určite si aj sami vymyslíte ďalšie podobné hry, ktorých pravidlá nie sú ťažké, práve naopak.

5. Prispôsobte pravidlá vodného póla deťom aj bazénu

Vodné pólo na Slovensku nie je príliš častým športom, no v bazéne si pri ňom môžete užiť veľa zábavy - a to aj v prípade, že Vaše deti ešte nepatria medzi zdatných plavcov. Stačí len upraviť pravidlá hry podľa rozmerov i tvaru Vášho bazéna a podľa počtu hráčov. Menším deťom môžete napríklad dovoliť hádzať loptu oboma rukami alebo si oddýchnuť, keď budú unavené.

K samotnému vodnému pólu potom už len potrebujete nafukovacie bránky, menšie nafukovacie lopty a dve rovnako veľké družstvá, ktorých úlohou je hodiť loptu do súperovej brány. Vďaka pevným materiálom, z ktorých sa bránky vyrábajú, ich môžete po skončení turnaja alebo za chladnejšieho počasia využiť tiež pri hraní futbalu či pozemného hokeja na trávniku alebo inom vhodnom povrchu na záhrade.

Bazén je ideálnym vodným ihriskom, užite si ho naplno!

Na rozdiel od verejného kúpaliska, vo vlastnom bazéne môžu deti hrať akékoľvek hry, bez toho, aby pri tom museli neustále brať ohľad na ďalších plavcov. Na záhrade máte tiež kedykoľvek poruke všetky nafukovacie hračky a ďalšie herné pomôcky. Aj domáce občerstvenie alebo čokoládové medaily pre všetkých malých športovcov sú tiež k dispozícií, mať vlastný bazén je jednoducho skvelé. Užite si s deťmi teplé počasie naplno a doprajte im v bazéne zábavu, na ktorú sa budú tešiť už počas zimy!

Späť k článkom

Referencie

Simona Krainová

Simona Krainová modelka “Díky ALBIXONU máme moře doma!!! Děkuji za skvělý servis a péči.”

Kúpil u nás:

Bazén prelivový obdĺžnik
Zastrešenie Casablanca flat

Profesia: modelka

Simona Krainová je svetovo známou modelkou, ktorej tvár preslávili tituly takých prestížnych časopisov, ako je americký a francúzsky Elle, Marie Claire, L'Oficiel, Madame Figaro, Biba, Cosmopolitan alebo Maxim. Magazín Stuff ju navyše v roku 2001 uviedol medzi 50 naj sexi ženami sveta. Spolupracovala s fotografmi veľkých mien. Stala sa tvárou kozmetických značiek Biotherm a L'Oreal a predvádzala pre módnych návrhárov ako je Yves Saint Laurent, Thierry Mugler, MAX MARA, Claude Montana či Castelbalzac. Na slovenskom trhu sa stala múzou takých návrhárov ako je Osmany Laffita, Blanka Matragi alebo Beáta Rajská. Svoje nadanie však uplatnila aj ako moderátorka a herečka. Pre moderovanie svojich relácií si ju vybrali napríklad medzinárodné televízie Fashion TV a American entertainment.

07.08.2019
Ota Jirák

Ota Jirák komik “ALBIXON to je on, mého srdca šampion!!!”

Kúpil u nás:

Bazén skimmerový ovál
Zastrešenie Monaco future

Profesia: komik a zabávač

Ota Jirák je nielen známy komik a zabávač, ale je predovšetkým vynikajúci dabingový herec, a preto jeho hlas nachádza široké uplatnenie v najrôznejších rozprávkach a detských reláciách. Nahovoril, napríklad, postavu mimozemšťana Alfa v rovnomennom americkom rodinnom seriály. Dvadsať rokov je spojený s populárnou postavičkou Hele z detskej relácie Studio Kamarád a jeho neskorších úpravách. Vo filme DOBA ĽADOVÁ na divákov prehovoril ako mamut, daboval taktiež seriál Medvedík Pú. Potom, ako vyštudoval bábkoherectvo, ktorým sa taktiež na začiatku svojej kariéry živil, pôsobil od roku 1980 do roku 1985 v štúdiu GAG Borisa Hybnera. Dvakrát hral v Prozatimním divadle Františka Ringo Čecha, na začiatku 90. rokov hosťoval v Divadle Semafor a od roku 2003 je v angažmán v Mestskom divadle v Mladej Boleslavi.

07.08.2019
Tomáš Pöpperle

Tomáš Pöpperle hokejista “ALBIXON...tak určitě!!!”

Kúpil u nás:

Bazén skimmerový ovál
Zastrešenie Monaco Futur

Profesia: hokejista

Tomáš Pöpperle začínal ako malý chlapec najprv s futbalom. Až postupom času sa presunul na ľad a postavil sa do hokejovej bránky. Vo svojej kariére bránil hokejové bránky tímov z NHL, KHL aj českej extraligy alebo reprezentácie. V súčasnosti hrá za HC Sparta Praha.

07.08.2019
Taťána Kovaříková

Taťána Kovaříková módna návrhárka “ALBIXON je nejlepší!”

Kúpil u nás:

Bazény vypláštené ťažkou fóliou

Profesia: módna návrhárka

Taťána Kovaříková je popredná česká módna návrhárka, ktorá má od roku 1995 svoju vlastnú značku TATIANA. Jej modely zahŕňajú nielen oblečenie na denné nosenie, ale aj večerné róby a svadobné šaty. Medzi jej zákazníčky patrí napríklad Helena Vondráčková, Monika Absolonová, Hana Zagorová a mnoho ďalších. Navyše sa podieľala aj na divadelných hrách alebo televíznej a filmovej tvorbe ako kostýmová výtvarníčka./

07.08.2019
Zorka a Míra Hejdovi

Zorka a Míra Hejdovi moderátorka, moderátor

Kúpil u nás:

Bazén skimmerový obdĺžnik
Casablanca Infinity

Profesia: moderátorka, moderátor

Míra Hejda je známy rozhlasový a televízny moderátor. Niekoľko rokov úspešne moderuje na rádiu Kiss Proton, spolupracuje s TV Óčko, kam dodáva vlastnú reláciu "Limuzína s Mírou Hejdou", kde sa mu za tri roky vystriedalo viac ako 150 českých a slovenských osobností. S jeho ženou Zorkou ho môžete vídať každý týždeň vo Raňajkách s Novou. Je tvárou značky Reporter, produkuje reláciu o testovaní áut Autocentral a poznať ho môžete aj ako moderátora relácie Vyvolení Noví hrdinovia z roku 2007 na TV Prima.

Zorka Hejdová je známa predovšetkým ako moderátorka Raňajky s Novou a Superstar. Počuť ju však môžete aj na Európe 2 v reláciách Maxximum muziky a Víkendovej rannej show. Okrem toho je tiež tvárou značky Reporter, venuje sa modelingu a často moderuje súkromné i firemné akcie.

07.08.2019
Pavilón BOGNER

Pavilón BOGNER

Kúpili u nás:

Atypické zastrešenia

 

Špindlerův Mlýn patrí medzi najobľúbenejšie horské strediská Českej republiky. Jeho krásy si môžete vychutnávať nielen s lyžami či turistickými topánkami na nohách, ale taktiež so šálkou kávy v ruke za každého počasia a v ktoromkoľvek ročnom období. To vám umožní atypické zastrešenie vonkajšej terasy pavilónu BOGNER. V pavilóne BOGNER je možné navštíviť prostredie príjemnej kaviarne, kde len s ťažkosťami odoláte lahodnej káve s čerstvou tortou, či pizzerii, kde vám ponúknu pizzu z tých najlepších surovín, alebo predajňu s lyžiarskym a módnym oblečením, v ktorej v letných mesiacoch môžete nakúpiť značkové oblečenie za outletové ceny.

Zastrešenie sa montovalo v decembri 2009 pred návštevou prezidenta V. Klausa a vtedajšieho predsedu vlády Jana Fischera v lyžiarskom stredisku. Pod uvedeným zastrešením došlo k neformálnej schôdzke týchto najvyšších predstaviteľov štátu.

Zastrešenie je riešené ako 4-modulové zastrešenie s možnosťou parkovania všetkých modulov mimo priestoru letnej terasy. Spôsob zastrešenia terasy umožňuje jej celoročné využitie na odpočinkové posedenie bez vplyvu klimatických podmienok. V zimnom období je pod zastrešením regulovaná teplota pomocou plynového mobilného vykurovania. Na uvedenom zastrešení bolo použité originálne technické riešenie systému umiestnenia pojazdu na stene domu pri jednotlivých segmentoch zastrešenia oproti obvyklým spôsobom. Povrchová úprava konštrukcie bola vyhotovená v imitácii dreva. Boli použité nosné profily s rozmerom 70 x 50 mm.

07.08.2019
Daniel Kolář

Daniel Kolář futbalista “Děkuji za rychlou a kvalitní spolupráci s ALBIXONEM. Koupání si nemůžeme vynachválit jak my, tak naši přátelé!”

Kúpil u nás:

Bazén skimmerový obdĺžnik
Casablanca Infinity

Profesia: futbalista

Daniel Kolář sa narodil 27. októbra 1985 a s futbalom začal v SK Roztoky, odkiaľ v roku 1997 odišiel do pražskej Sparty. V sezóne 2006/07 sa stal členom základnej jedenástky Sparty a podieľal sa na zisku titulu v Gambrinus lige. V roku 2014 taktiež zvíťazil v českej ankete Futbalista roku v kategórii Talent roku.

Na konci septembra 2008 prestúpil do západočeského klubu FC Viktoria Plzeň, kde sa podieľal na zisku štyroch titulov, pohára i superpohára. V úvode sezóny 2016/2017 sa tento reprezentačný stredopoliar rozhodol zmeniť pôsobisko a zamieril do tureckého Gaziantepspor, kde si vyskúšal svoje prvé zahraničné angažmán.

07.08.2019
Tomáš Zápotočný

Tomáš Zápotočný futbalista “Spolupráce s Albixonem byla skvělá, koupání je ještě lepší!.”

Kúpil u nás:

Bazén skimmerový obdĺžnik
Monaco future

Profesia: futbalista

Tomáš Zápotočný sa narodil 13. 9. 1980 v Příbrami, kde taktiež začal svoju kariéru profesionálneho futbalistu. Výraznejších úspechov sa ale dočkal až v drese Slovanu Liberec, ktorý ako kapitán doviedol k majstrovskému titulu. Za sebou má taktiež zahraničný angažmán v Udinese, Besiktasi a Bursaspore. Po niekoľkých rokoch v zahraničí sa vrátil späť do Čiech, kde obliekol dres pražskej Sparty a následne Příbrami. V sezóne 2016/2017 prestúpil do druholigového Baníka Ostrava.

07.08.2019
Dagmar Patrasová a Felix Slováček

Dagmar Patrasová a Felix Slováček herečka a muzikant “Děláte nám léta radost!. Děkujeme :) ”

Kúpil u nás:

Bazén skimmerový obdĺžnik
Zastrešenie Klasik

Profesia: herečka a muzikant

Dagmar Patrasová známa medzi deťmi predovšetkým ako Dáda sa narodila do umeleckej rodiny. V priebehu štúdia na konzervatóriu bola na základe konkurzu prijatá Jiřím Suchým do divadla Semafor do stáleho angažmán, kde pôsobila 17 rokov. V osemdesiatych rokoch natočila album Pasu, pasu, písničky a to urobilo z herečky speváčku pesničiek pre deti a týmto smerom sa začala uberať celá jej ďalšia umelecká cesta. Moderovala vysielanie Štúdio Kamarát, neskôr Kuřátka alebo Kouzelnou školku. S Dádou sa neodmysliteľne spája dážďovka Júlia. V súčasnej dobe vydáva vlastný časopis DÁDA, moderuje svoju reláciu na ČT s názvom Raníček s Dádou a hrá autorské predstavenia pre deti po celej Českej republike.

Felix Slováček, absolvent kroměřížskeho konzervatória a Janáčkovy akademie múzických umění v Brně, predstavuje na českej hudobnej scéne špičku medzi hráčmi na klarinet a saxofón. Do jeho stáleho repertoáru patria diela z oblasti klasickej hudby, ako aj džezu a popu. Ako sólový hráč získal už mnoho cien na medzinárodných súťažiach. Svoju hudobnú mnohostrannosť vždy preukazoval taktiež ako skladateľ a od roku 1983 ako šéfdirigent Big Bandu Felixe Slováčka. Bol členom mnohých orchestrov ako napr. Orchestra Karla Vlacha a vystupoval s radom ďalších. Pravidelne sa objavoval taktiež v programoch stálice českého popu Karla Gotta. Na svojom konte má Felix Slováček viac než 500 nahraných titulov a takmer dva milióny predaných zvukových nosičov.

07.08.2019
Na úvod

Akcie

Kontakty

Predajňa:

Novozámocká 1925/310, Nitra
E-mail: info@bazenovyspecialista.sk


Servis:

Levická 322/50, Nitra
E-mail: servis@bazenovyspecialista.sk

Pobočky

  •  Bazénové centrum NR
  •  Servisné stredisko
  •  Regionálne zastúpenie

Copyright © 1998 - 2022 BAZENOVYSPECIALISTA s.r.o.

Objednať si bazénového špecialistu domov.

bazenovyspecialista.sk
bazenovyspecialista.sk

Táto stránka používa nevyhnutné cookies. Svoj súhlas s použitím cookies na analytické účely udelíte kliknutím na „Súhlasím“. Ak s použitím cookies nesúhlasíte, kliknite na „Nesúhlasím“.