Zákaznícka linka +421 948 889 889Servisné oddelenie +421 908 055 513

Jarné sprevádzkovanie a odzimovanie bazéna

Podrobný návod, ako na jar ľahko a rýchlo sprevádzkovať bazén

Skôr ako si začnete užívať vodné radovánky vo vlastnom bazéne, musíte ho dôkladne vyčistiť a uviesť do prevádzky všetky technológie. Poradíme Vám, ako túto úlohu zvládnuť čo najefektívnejšie.

Začiatkom jari pravdepodobne plávajú vo Vašom bazéne nielen plaváky, ale aj nečistoty. K tomu, aby bolo Vaše súkromné kúpalisko prichystané na novú sezónu, musíte bazén i vodu dôkladne vyčistiť a zapojiť komplet technológiu.

Kedy? Ten správny čas pre jarné sprevádzkovanie bazéna nastáva v okamihu, kedy už v noci nehrozia mrazy a cez deň zahreje slnko vodu približne na 10 stupňov Celzia. Pri vyšších teplotách by sa začali rýchlo množiť riasy, baktérie aj ďalšie nežiadúce mikroorganizmy, čo by celý proces odzimovania bazénu zbytočne skomplikovalo.

Ako po zime vyčistiť bazén?

Dôkladné vyčistenie bazéna po zime je základným predpokladom kúpania sa v perfektne čistej vode. Ako na to? Najskôr z bazéna odstráňte plaváky alebo plastové fľaše, ktoré ho počas chladných mesiacov chránili pred poškodením mrazom. Sieťkou s teleskopickým držadlom potom vylovte všetky viditeľné nečistoty – opadané lístie, ihličie, trávu či hmyz. Nakoniec sa pustite do dôkladnej mechanickej očisty všetkých povrchov bazéna. Zbavíte ich tak usadených nečistôt, rias a ďalších mikroorganizmov. Na čistenie stien použite kefu alebo hubku so špeciálnym tekutým prostriedkom a upratovanie dna zverte ručnému či automatickému bazénovému vysávaču.

Pri montáži bazénových technológií postupujte opatrne

Po dôkladnom vyčistení bazéna sa môžete pustiť do sprevádzkovania filtračného čerpadla a príslušenstva, akým je napríklad protiprúd. Skôr ako dopustíte bazénovú vodu, dôkladne zatvorte ventily všetkých prístrojov. Po napustení bazéna už môžete začať pripájať jednotlivé zariadenia pomocou plastového uzáveru s gumenými O-krúžkami. Závit vždy uťahujte až potom ako sa presvedčíte, že sú všetky jeho plochy aj drážky neporušené a čisté. Ešte pred dotiahnutím naneste na tesniace krúžky malé množstvo silikónovej vazelíny, ktorá zabráni ich pretočeniu a zničeniu. Pri skrutkovaní postupujte pomaly a s citom, väčšinou si vystačíte aj bez náradia. Ak by ste použili príliš veľkú silu, mohli by ste závit nadobro poškodiť. Po dostatočne pevnom utiahnutí všetkých závitov opatrne otvorte ventily a starostlivo sledujte, či spoje dobre tesnia. V prípade potreby ich ešte viac utiahnite. Pravidelnú kontrolu tesnosti všetkých spojov opakujte počas celej kúpacej sezóny raz týždenne.
Pred spustením obehového filtračného čerpadla prepnite funkciu šesťcestného ventilu do polohy Filtrácia a presvedčte sa, či je vlasový filter čistý. Kým prístroj zapnete, dôkladne skontrolujte tesnosť všetkých spojov. Po zapojení protiprúdu sa okrem spojov zamerajte aj na tesnosť ovládacích prvkov a funkčnosť tlačidiel pre zapínanie aj vypínanie. Ak sa pri kontrole tesnenia alebo počas zapájania bazénového príslušenstva stretnete s problémom, ktorý nedokážete sami vyriešiť, obráťte sa na naše odborné servisné stredisko.

Pravidelná údržba bazénu začína úpravou pH vody

Po mechanickom vyčistení bazénu a sprevádzkovaní príslušenstva nastáva ten správny čas na starostlivosť o bazénovú vodu. Či už pri nej plánujete využívať chemické prípravky na báze chlóru, solinátor, UV lampu alebo ionizátor, vždy musíte pH vody pravidelne merať pomocou tabletového, kvapkového alebo digitálneho testera. Hodnota pH by sa mala pohybovať v rozmedzí 6,8-7,4 a odporúčame ju merať ráno, pretože počas dňa mierne kolíše v závislosti od počasia i spôsobu využívania bazénu.

Kým počas leta budete upravovať skôr menšie odchýlky pH od ideálneho stavu, po odzimovaní bazéna sa môže stať, že pH vody prekročí referenčnú hodnotu aj o niekoľko jednotiek. V takom prípade je dobré rozložiť si jeho úpravu na viac dní, počas ktorých budete postupne aplikovať príslušné chemikálie. Ak sa v boji proti mikroorganizmom chystáte využívať prípravky na báze chlóru alebo solinátor, musíte pravidelne merať aj koncentráciu chlóru vo vode. Tá by sa v ideálnom prípade mala vojsť do rozmedzia 0,1-0,6 mililitrov na jeden liter vody. Ak plánujete čistiť bazénovú vodu ionizátorom, je dôležité kontrolovať koncentráciu iónov medi, ktoré tento prístroj produkuje na eliminovanie mikroorganizmov.

Nezľaknite sa neobvyklého zafarbenia vody po sprevádzkovaní bazéna

Po odzimovaní sa môže stať, že voda zmení farbu v dôsledku opätovného dopustenia bazéna alebo v reakcii na činnosť nanovo spusteného príslušenstva, prípadne na použité chemické prostriedky. Nebojte sa, ide o bežný jav. Namiesto aplikácie ďalšej bazénovej chémie alebo zvyšovania výkonu riadiacich jednotiek dezinfekčných prístrojov, odporúčame v tomto prípade predĺžiť filtračné cykly a po každom druhom cykle dôkladne prepláchnuť filtračné médium.

Nemáte na tieto „procedúry“ čas? Radi sa o odzimovanie bazéna postaráme za vás

Pripadá Vám jarné čistenie bazéna a sprevádzkovanie všetkých technológií príliš zložité? Ak nemáte na dôkladnú starostlivosť o svoj bazén čas alebo by ste ju radšej prenechali profesionálom, obráťte sa na nás. Naši pracovníci odborne zhodnotia stav Vášho bazéna, opravia prípadné drobné závady a postarajú sa o všetky práce súvisiace s odzimovaním. Okrem toho Vás oboznámia s najnovšími technológiami údržby vody a poradia Vám s prípadným výberom príslušenstva, ktoré Vám uľahčí starostlivosť o bazén.

Pripravte sa na tohtoročnú kúpaciu sezónu

Prebuďte svoje domáce kúpalisko zo zimného spánku do skvelej kondície, v ktorej Vám bude slúžiť celú tohtoročnú sezónu! Ak bazén správne sprevádzkujete, zostáva Vám už len nájsť v skrini plavky, nafúknuť deťom hračky do vody - a môžete si začať užívať to najlepšie obdobie z celého roka!

Späť k článkom

Referencie

Simona Krainová

Simona Krainová modelka “Díky ALBIXONU máme moře doma!!! Děkuji za skvělý servis a péči.”

Kúpil u nás:

Bazén prelivový obdĺžnik
Zastrešenie Casablanca flat

Profesia: modelka

Simona Krainová je svetovo známou modelkou, ktorej tvár preslávili tituly takých prestížnych časopisov, ako je americký a francúzsky Elle, Marie Claire, L'Oficiel, Madame Figaro, Biba, Cosmopolitan alebo Maxim. Magazín Stuff ju navyše v roku 2001 uviedol medzi 50 naj sexi ženami sveta. Spolupracovala s fotografmi veľkých mien. Stala sa tvárou kozmetických značiek Biotherm a L'Oreal a predvádzala pre módnych návrhárov ako je Yves Saint Laurent, Thierry Mugler, MAX MARA, Claude Montana či Castelbalzac. Na slovenskom trhu sa stala múzou takých návrhárov ako je Osmany Laffita, Blanka Matragi alebo Beáta Rajská. Svoje nadanie však uplatnila aj ako moderátorka a herečka. Pre moderovanie svojich relácií si ju vybrali napríklad medzinárodné televízie Fashion TV a American entertainment.

07.08.2019
Ota Jirák

Ota Jirák komik “ALBIXON to je on, mého srdca šampion!!!”

Kúpil u nás:

Bazén skimmerový ovál
Zastrešenie Monaco future

Profesia: komik a zabávač

Ota Jirák je nielen známy komik a zabávač, ale je predovšetkým vynikajúci dabingový herec, a preto jeho hlas nachádza široké uplatnenie v najrôznejších rozprávkach a detských reláciách. Nahovoril, napríklad, postavu mimozemšťana Alfa v rovnomennom americkom rodinnom seriály. Dvadsať rokov je spojený s populárnou postavičkou Hele z detskej relácie Studio Kamarád a jeho neskorších úpravách. Vo filme DOBA ĽADOVÁ na divákov prehovoril ako mamut, daboval taktiež seriál Medvedík Pú. Potom, ako vyštudoval bábkoherectvo, ktorým sa taktiež na začiatku svojej kariéry živil, pôsobil od roku 1980 do roku 1985 v štúdiu GAG Borisa Hybnera. Dvakrát hral v Prozatimním divadle Františka Ringo Čecha, na začiatku 90. rokov hosťoval v Divadle Semafor a od roku 2003 je v angažmán v Mestskom divadle v Mladej Boleslavi.

07.08.2019
Tomáš Pöpperle

Tomáš Pöpperle hokejista “ALBIXON...tak určitě!!!”

Kúpil u nás:

Bazén skimmerový ovál
Zastrešenie Monaco Futur

Profesia: hokejista

Tomáš Pöpperle začínal ako malý chlapec najprv s futbalom. Až postupom času sa presunul na ľad a postavil sa do hokejovej bránky. Vo svojej kariére bránil hokejové bránky tímov z NHL, KHL aj českej extraligy alebo reprezentácie. V súčasnosti hrá za HC Sparta Praha.

07.08.2019
Taťána Kovaříková

Taťána Kovaříková módna návrhárka “ALBIXON je nejlepší!”

Kúpil u nás:

Bazény vypláštené ťažkou fóliou

Profesia: módna návrhárka

Taťána Kovaříková je popredná česká módna návrhárka, ktorá má od roku 1995 svoju vlastnú značku TATIANA. Jej modely zahŕňajú nielen oblečenie na denné nosenie, ale aj večerné róby a svadobné šaty. Medzi jej zákazníčky patrí napríklad Helena Vondráčková, Monika Absolonová, Hana Zagorová a mnoho ďalších. Navyše sa podieľala aj na divadelných hrách alebo televíznej a filmovej tvorbe ako kostýmová výtvarníčka./

07.08.2019
Zorka a Míra Hejdovi

Zorka a Míra Hejdovi moderátorka, moderátor

Kúpil u nás:

Bazén skimmerový obdĺžnik
Casablanca Infinity

Profesia: moderátorka, moderátor

Míra Hejda je známy rozhlasový a televízny moderátor. Niekoľko rokov úspešne moderuje na rádiu Kiss Proton, spolupracuje s TV Óčko, kam dodáva vlastnú reláciu "Limuzína s Mírou Hejdou", kde sa mu za tri roky vystriedalo viac ako 150 českých a slovenských osobností. S jeho ženou Zorkou ho môžete vídať každý týždeň vo Raňajkách s Novou. Je tvárou značky Reporter, produkuje reláciu o testovaní áut Autocentral a poznať ho môžete aj ako moderátora relácie Vyvolení Noví hrdinovia z roku 2007 na TV Prima.

Zorka Hejdová je známa predovšetkým ako moderátorka Raňajky s Novou a Superstar. Počuť ju však môžete aj na Európe 2 v reláciách Maxximum muziky a Víkendovej rannej show. Okrem toho je tiež tvárou značky Reporter, venuje sa modelingu a často moderuje súkromné i firemné akcie.

07.08.2019
Pavilón BOGNER

Pavilón BOGNER

Kúpili u nás:

Atypické zastrešenia

 

Špindlerův Mlýn patrí medzi najobľúbenejšie horské strediská Českej republiky. Jeho krásy si môžete vychutnávať nielen s lyžami či turistickými topánkami na nohách, ale taktiež so šálkou kávy v ruke za každého počasia a v ktoromkoľvek ročnom období. To vám umožní atypické zastrešenie vonkajšej terasy pavilónu BOGNER. V pavilóne BOGNER je možné navštíviť prostredie príjemnej kaviarne, kde len s ťažkosťami odoláte lahodnej káve s čerstvou tortou, či pizzerii, kde vám ponúknu pizzu z tých najlepších surovín, alebo predajňu s lyžiarskym a módnym oblečením, v ktorej v letných mesiacoch môžete nakúpiť značkové oblečenie za outletové ceny.

Zastrešenie sa montovalo v decembri 2009 pred návštevou prezidenta V. Klausa a vtedajšieho predsedu vlády Jana Fischera v lyžiarskom stredisku. Pod uvedeným zastrešením došlo k neformálnej schôdzke týchto najvyšších predstaviteľov štátu.

Zastrešenie je riešené ako 4-modulové zastrešenie s možnosťou parkovania všetkých modulov mimo priestoru letnej terasy. Spôsob zastrešenia terasy umožňuje jej celoročné využitie na odpočinkové posedenie bez vplyvu klimatických podmienok. V zimnom období je pod zastrešením regulovaná teplota pomocou plynového mobilného vykurovania. Na uvedenom zastrešení bolo použité originálne technické riešenie systému umiestnenia pojazdu na stene domu pri jednotlivých segmentoch zastrešenia oproti obvyklým spôsobom. Povrchová úprava konštrukcie bola vyhotovená v imitácii dreva. Boli použité nosné profily s rozmerom 70 x 50 mm.

07.08.2019
Daniel Kolář

Daniel Kolář futbalista “Děkuji za rychlou a kvalitní spolupráci s ALBIXONEM. Koupání si nemůžeme vynachválit jak my, tak naši přátelé!”

Kúpil u nás:

Bazén skimmerový obdĺžnik
Casablanca Infinity

Profesia: futbalista

Daniel Kolář sa narodil 27. októbra 1985 a s futbalom začal v SK Roztoky, odkiaľ v roku 1997 odišiel do pražskej Sparty. V sezóne 2006/07 sa stal členom základnej jedenástky Sparty a podieľal sa na zisku titulu v Gambrinus lige. V roku 2014 taktiež zvíťazil v českej ankete Futbalista roku v kategórii Talent roku.

Na konci septembra 2008 prestúpil do západočeského klubu FC Viktoria Plzeň, kde sa podieľal na zisku štyroch titulov, pohára i superpohára. V úvode sezóny 2016/2017 sa tento reprezentačný stredopoliar rozhodol zmeniť pôsobisko a zamieril do tureckého Gaziantepspor, kde si vyskúšal svoje prvé zahraničné angažmán.

07.08.2019
Tomáš Zápotočný

Tomáš Zápotočný futbalista “Spolupráce s Albixonem byla skvělá, koupání je ještě lepší!.”

Kúpil u nás:

Bazén skimmerový obdĺžnik
Monaco future

Profesia: futbalista

Tomáš Zápotočný sa narodil 13. 9. 1980 v Příbrami, kde taktiež začal svoju kariéru profesionálneho futbalistu. Výraznejších úspechov sa ale dočkal až v drese Slovanu Liberec, ktorý ako kapitán doviedol k majstrovskému titulu. Za sebou má taktiež zahraničný angažmán v Udinese, Besiktasi a Bursaspore. Po niekoľkých rokoch v zahraničí sa vrátil späť do Čiech, kde obliekol dres pražskej Sparty a následne Příbrami. V sezóne 2016/2017 prestúpil do druholigového Baníka Ostrava.

07.08.2019
Dagmar Patrasová a Felix Slováček

Dagmar Patrasová a Felix Slováček herečka a muzikant “Děláte nám léta radost!. Děkujeme :) ”

Kúpil u nás:

Bazén skimmerový obdĺžnik
Zastrešenie Klasik

Profesia: herečka a muzikant

Dagmar Patrasová známa medzi deťmi predovšetkým ako Dáda sa narodila do umeleckej rodiny. V priebehu štúdia na konzervatóriu bola na základe konkurzu prijatá Jiřím Suchým do divadla Semafor do stáleho angažmán, kde pôsobila 17 rokov. V osemdesiatych rokoch natočila album Pasu, pasu, písničky a to urobilo z herečky speváčku pesničiek pre deti a týmto smerom sa začala uberať celá jej ďalšia umelecká cesta. Moderovala vysielanie Štúdio Kamarát, neskôr Kuřátka alebo Kouzelnou školku. S Dádou sa neodmysliteľne spája dážďovka Júlia. V súčasnej dobe vydáva vlastný časopis DÁDA, moderuje svoju reláciu na ČT s názvom Raníček s Dádou a hrá autorské predstavenia pre deti po celej Českej republike.

Felix Slováček, absolvent kroměřížskeho konzervatória a Janáčkovy akademie múzických umění v Brně, predstavuje na českej hudobnej scéne špičku medzi hráčmi na klarinet a saxofón. Do jeho stáleho repertoáru patria diela z oblasti klasickej hudby, ako aj džezu a popu. Ako sólový hráč získal už mnoho cien na medzinárodných súťažiach. Svoju hudobnú mnohostrannosť vždy preukazoval taktiež ako skladateľ a od roku 1983 ako šéfdirigent Big Bandu Felixe Slováčka. Bol členom mnohých orchestrov ako napr. Orchestra Karla Vlacha a vystupoval s radom ďalších. Pravidelne sa objavoval taktiež v programoch stálice českého popu Karla Gotta. Na svojom konte má Felix Slováček viac než 500 nahraných titulov a takmer dva milióny predaných zvukových nosičov.

07.08.2019
Na úvod

Akcie

Kontakty

Predajňa:

Novozámocká 1925/310, Nitra
E-mail: info@bazenovyspecialista.sk


Servis:

Levická 322/50, Nitra
E-mail: servis@bazenovyspecialista.sk

Pobočky

  •  Bazénové centrum NR
  •  Servisné stredisko
  •  Regionálne zastúpenie

Copyright © 1998 - 2022 BAZENOVYSPECIALISTA s.r.o.

Objednať si bazénového špecialistu domov.

bazenovyspecialista.sk
bazenovyspecialista.sk

Táto stránka používa nevyhnutné cookies. Svoj súhlas s použitím cookies na analytické účely udelíte kliknutím na „Súhlasím“. Ak s použitím cookies nesúhlasíte, kliknite na „Nesúhlasím“.